Super User

Super User

 با افزایش روزافزون کاربرد اینترنت در دنیای امروز نیاز به داشتن یک وب سایت برای اکثر مراکز تجاری و یا اشخاص جهت معرفی بیشتر و بهتر فعالیت ها و توانایی ها بیش از پیش احساس میشود.

سیستم های مدیریت محتوادر گذشته نه چندان دور بروزرسانی و اعمال تغییرات در سایت نیازمند به دانش HTML , CSS , Java , PHP , ASP و یا سایر زبان های برنامه نویسی وب بود و یا مالکین وب سایت هایی که از چنین توانایی هایی بی بهره بودند بایستی بابت هر تغییر کوچک با پرداخت هزینه های گوناگون به افراد متخصص جهت بروزرسانی سایت خود اقدام میکردند. اما منطقی نبود که به عنوان مثال صاحب یک شرکت و یا فروشگاه اینترنتی برای بروزرسانی سایت خود با صرف زمان طولانی اقدام به یادگیری این زبان ها نماید. بدین ترتیب سیستم های مدیریت محتوا یا CMS ها شکل گرفتند.

شما با استفاده از سیستم مدیریت محتوا میتوانید به راحتی و بدون هیچگونه پیش نیاز خاصی ، پس از یک جلسه آموزشی یک ساعته نسبت به بروزرسانی و اعمال تغییرات در سایت خود اقدام نمایید. سایت شما میتواند یک سایت شخصی ، گالری ، سایت خبری ، سایت فروشگاهی ، تالار گفتگو ، سایت آموزشی ، تجاری و یا ... باشد.

سیستم مدیریت محتوا شما را قادر می‌سازد در هر سطحی از دانش كامپیوتری باشید برای خود یا دیگران تولید سایت نمایید.

علاوه بر سادگی كار با آن، سایت تولید شده داری قابلیت های پیچیده و حرفه ا‌ی بیشماری است كه به سرعت آماده بهره‌برداری می‌شوند. به طور مثال یك سایت تولید شده با سیستم مدیریت محتوا آرمان در زمان یك روز، حداقل سه تا چهار ماه وقت یك فرد حرفه ا‌ی را خواهد گرفت. پیاده‌ سازی قابلیت هایی چون مدیریت كاربران، امنیت، مدیریت محتوا، ردیابی فعالیت كاربران، جستجو، چند پوسته‌ ای و چند زبانه بودن سایر امكانات موجود در سیستم مدیریت محتوا برای یك فرد یا افراد حرفه ا‌ی برنامه‌نویس نیز بسیار مشكل است.

شنبه, 13 دی 1393 ساعت 12:43

فواید مسافرت

خسته اید، صبح ها به سختی از رختخواب بیرون می آیید

و اشـتـیــاقتان را برای کار، سرگرمی و زندگی اجتماعی از

دسـت داده اید. می تـوانیـد از مــرخصی های مسافرتیتان

اسـتفاده کنید ولی خرج و مخارج بالاست و فکر نمی کنید

که پول کم شما ارزش سفر رفتن را داشته باشد.

با وجـود درآمــد نــاچــیز و برنامه کاری فشرده ای که دارید،

خیلی دشوار است که کار را کنار بگذارید و بـرنـامـه بــریزید

کـــه به مسافرت بروید. ولی بیرون رفتن، حتی برای مدتی

کوتاه هم که شده، برای سلامتی شما بسیار مفید است

واقعاً به نفعتان نیست که سفر رفتن را نادیده بگیرید.

از سفرتان بهترین استفاده را ببرید!

اگر پیشنهاد یک سفر کاری به شما شده است، قبول کنید چون باعث می شود تجربیاتتان بیشتر شده و موقعیت شغلیتان هم بهتر گردد. به علاوه موجب می شود که محیط کارتان هم، هر چند به طور موقت، تغییر کند.

اگر می خواهید به سفری تفریحی بروید، دقت کنید که چه همراهی برای خود انتخاب می کنید. اگر از نامزد غرغرو یا رفیق بی پولتان خسته شده اید، ممکن است این سفر به تجربه ای پر استرس تبدیل شود که همه ی منفعت هایی که می تواست برایتان داشته باشد را از بین ببرد.

گاهی اوقات مجبورید به تنهایی سفر کنید. این باعث می شود که افراد جدیدی را ملاقات نموده و ارتباطات جدیدی با دیگران ایجاد کنید، ضمن اینکه به شما این آزادی را می دهد که هر چه دوست دارید انتخاب کنید. البته نوع سفری که انتخاب می کنید خیلی مهم است. سعی کنید که کاملاً مطابق میلتان باشد. اگر عاشق گردش کردن و بازدید از جاهای دیدنی هستید یا از استراحت کردن تمام روز کنار دریا لذت می برید راهی شهر شوید.

از طرف دیگر، اگر می خواهید در حال خوردن نوشیدنی کمی هم آفتاب بگیرید، این بهترین انتخاب ممکن خواهد بود.

مسافرت، چه کاری چه تفریحی، می تواند فواید بسیاری هم برای جسم و هم فکر شما داشته باشد. در زیر به بعضی از فواید سفر برای سلامتی شما اشاره می کنیم.

۱- فشار و استرستان کم تر خواهد شد

سفر به شما این امکان را می دهد که کمی استراحت نموده و فشارهای روحی را از خودتان دور کنید. سفر خستگی شما را از بین می برد. حتی اگر سفری کاری باشد و شما مجبور باشید که ساعت های متمادی در کنفرانس هایی شرکت کنید، در عوض با کشور یا شهر جدیدی آشنا خواهید شد. ممکن است مسافرت اضطراب و استرس هم داشته باشد، به خصوص اگر سفر شما همراه با گردش و بازدید از جاهای دیدنی باشد و یا شما نیاز به آشنایی با زبان های مختلف داشته باشید و یا مقصدتان شهری شلوغ باشد. اما استرس سفر یک استرس مثبت است و مثل اضطراب شما از کار زیاد یا زندگی روزمره نیست. کاهش فشار و استرس روحی همیشه به سلامتی شما کمک خواهد کرد.

۲- تنوعی به زندگیتان خواهید داد

طبق جمله ای که می گوید: “هر تغییر و تنوعی به اندازه استراحت خوب است.”، مسافرت از هر نوعی که باشد باعث می شود که شما، هر چند به مدتی کوتاه، از زندگی عادی خود دور شده و همین مسئله به تنهایی انرژی زیادی به شما می دهد. اینکه بخواهید برنامه روزانه خود را کمی تغییر دهید، می تواند به عنوان نوعی درمان برای شما محسوب شود و این کار از کسل و خسته شدن فکر و جسم شما جلوگیری می کند.

۳- از هوای آزاد بهره خواهید برد

در طی سفر شما بیشتر بیرون از ساختمان و در هوای آزاد خواهید بود تا اینکه طبق معمول داخل چهاردیواری اتاقتان در اداره حبس شوید. اینطوری می توانید بیشتر از هوای تازه و سالم لذت ببرید.  اگر برای گردش به کوهستان یا برای استراحت به کنار دریا بروید،  نسبت به روزهای عادی عمیق تر تنفس خواهید کرد و اکسیژن بیشتری به بدنتان وارد خواهد شد. همچنین می توانید از آفتاب گرفتن هم استفاده ی زیادی  ببرید، به شرط اینکه احتیاط های لازم برای جلوگیری از آفتاب سوختگی را فراموش نکنید.

 4- فعالیت جسمی بیشتری خواهید داشت

سفر با یکسری فعالیت بدنی اضافی همراه خواهد بود. ممکن است شما در برنامه سفرتان شنا در دریا یا گردش و بازدید از مکان های دیدنی یا والیبال ساحلی را گنجانده باشید، ولی حتی اگر هم بخواهید تمام روز را به استراحت بپردازید باز هم از ماندن در خانه بهتر است و بیشتر پیاده روی خواهید کرد و در کل نسبت به برنامه عادی همیشگیتان فعالیت جسمی بسیار بیشتری خواهید داشت.

۵- از غذا خوردن لذت خواهید برد

حتی اگر به سفری دریایی بروید یا پیوسته در استراحتگاهی اقامت کنید، خیلی کم تر از زمانی که در منزل خود هستید از غذاهای آماده استفاده خواهید کرد. غذا خوردن در رستوران قطعاً خیلی بهتر از غذاهایی است که به سرعت آماده می شوند و با مایکروفر پخته می شوند. احتمالاً در طی سفر غذاهای فرنگی را در خارج از کشور امتحان خواهید کرد. دیگر نگران وعده های غذایی و میزان کالری مصرفیتان نیستید و به راحتی از مزه کردن غذاهای خوشمزه مختلف لذت خواهید برد.

۶- رفتارهایتان را اصلاح خواهید کرد

برنامه ریزی هم قسمتی از تفریحاتتان است.  زمانی که سفری در پیش دارید، یکنواختی و کار سخت از ساعت ۹ تا ۵ و همیشه منتظر وقت استراحت بودن به نظر قابل تحمل تر می شود و باعث می گردد که بهتر با مشکلات کاری کنار بیایید. سفر کردن دید و احساس تازه ای نسبت به فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف به شما داده و به شما کمک می کند که از زندگی بیشتر لذت ببرید. بنا به مقصدی که انتخاب می کنید، سفر حتی باعث می شود دید تازه ای نسبت به شهر خودتان هم پیدا کنید.

۷- اشخاص مختلفی را ملاقات خواهید کرد

سفر کمک می کند تا افراد مختلفی را از سرتاسر جهان ملاقات کنید. اجتماعی بودن و معاشرت کردن نوعی درمان به حساب می آید و همچنین باعث می شود که با فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف آشنا شوید.

۸- خاطره ای به یاد ماندنی خواهید داشت

اگر تواناییش را دارید که به هر کجا که دوست دارید سفر نمایید، این کار را بکنید چون ممکن است بعدها پشیمان شوید. پس اگر همیشه آرزو داشتید که به استرالیا سفر کنید، الان وقتش است.

۹- با همسرتان ارتباط جدیدی برقرار خواهید کرد

سفر به شما این امکان را هم می دهد که بدون فکر کردن به وظایف و مسئولیت های خانه زمان بیشتری را با همسرتان بگذرانید و کمی به گذشته برگردید. مطمئناً گذراندن اوقاتی خوش کنار همسرتان در سفر خیلی بهتر از دعوا کردن سر نوبت شستشوی ظروف است.

چمدان هایتان را ببندید!

سفر کردن یکی از فعالیت هایی است که نباید نادیده گرفته شود. اگر زیاد به مسافرت می روید، سعی کنید بیشتر روی فواید آن مطالعه کنید چون اینگونه از سفرتان بیشتر لذت خواهید برد.

از فرصت هایی که برای مسافرت برایتان پیش می آید نهایت استفاده را برده و از تاثیری که بر جسم و روحتان دارد استقبال کنید. سفر می تواند خیلی برای سلامتیتان مفید باشد، پس چمدان هایتان را ببندید و راهی شوید. سفر خوش!

منبع : http://www.mardoman.net/

 

شنبه, 13 دی 1393 ساعت 12:41

آداب سفر با هواپیما

وقتی با هواپیما سفر میکنید، گاهی اوقات ممکن در کنار کسی بنشنید که او را نمیشناسید، گاهی ممکن است آنقدر بهم نزدیک باشید که آرنجتان  بهم بخورد. در مسیرهای طولانی تر ممکن است این نزدیک بودن مدتبیشتری طول بکشد. برای اینکه تا حد ممکن برای خودتان و دیگران راحت شود و برای جلوگیری از بروز افکار و رفتار بد، از آداب و مقررات نشستن در هواپیما پیروی کنید.

1.زمانیکه برای پیدا کردن صندلیتان در راهرو قدم میزنید،کیف خود را جلوتان و نزدیک به زمین حمل کنید.اگر آنرا بالا و کنار خود بپیرید مسلما به دست ها، بازوها و شانه ها  مسافران که روی صندلی نشسته اند برخورد می کند. اگر ساکتان چرخدار است میتوانید آنرا به دنبال خود بکشید.

2.از فضای بالای ردیف صندلیتان برای قراردادن وسایلتان استفاده کنید.هرگز وسایلتان را جلو هواپیما قرار ندهید مگر اینکه خودتان هم در همان ردیف نشسته باشید.وسایل خود را به دلیل اینکه زودتر از هواپیا پیاده شوید در قفسه جل هواپیما قرار ندهید ، این کار در واقع موجب می شود شخص دیگری برای اینکه وسایلش را بردارد باید منتطر بماند تا هواپیما خالی شود. گرفتن فضای لوازم دیگر مسافران گستاخی و دور از ادب است و ممکن است بخاطر جستجوی برای جای وسایل پیاده شدن از هواپیما را به تاخیر بیندازد .

3.صندلی خود را حداقل تا زمانیکه به شما گفته نشده در حالت عادی قرار دهید.به محض اینکه روی صندلی مینشنید آنرا در حالت راحتی و خوابیده قرار ندهید. وقتی میخواهید صندلی خود را خم کنید اینکار را به آرامی انجام دهید. چراکه ممکن است در مسافر صندلی عقب در حال برداشتن چیزی از کیف روی پایش باشد و به این ترتیب شما به سرش ضربه وارد کرده اید، ممکن است در حال برداشتن نوشیدنی از سینی باشد،و با انجام سریع اینکار به وی صدمه بزنید.به خاطر داشته باشید که در هنگام صرف غذا و یا سرو نوشیدنی صندلی را در حالت معمولی قرار دهید و در صورت امکان  تا زمان اتمام صرف غذا و سرو نوشیدنی و تمیز کردن منتظر بمانید .

4.از گرفتن پشت صندلی جلویتان اجتناب کنید. گرفتن پشت صندلی جلو در راهرو ردیف خود ممکن است برای شخصی که روی صندلی نشسته ناخوشایند و نا مطلوب باشد. سعی کنید مانند خدمه پرواز تعادل خود را در هنگام راه رفتن در راهرو با گرفتن محفطه های چمدان بالای صندلی ها حفظ کنید نه با گرفتن پشت صندلی ها.

5.به حقوق و حریم اشخاص احترام بگذارید. هرچند ممکن است شما آدم خوش برخورد و اجتماعی باشید ولی اگر شخص کناریتان تمایلی به ایجاد ارتباط ندارد به خواسته اش احترام بگذارید. اگر روزنامه یا کتاب میخوانید مواقب باشید که آرنجتان را کجا قرار داده اید. بطور خلاصه مراقب باشید حقوق دیگران همانطور که دوست دارید حقوق خودتان رعایت شود،محترم است.

6.راهرو را شلوغ نکنید. همیشه زمانیکه وسایل را در قفسه بالای سرتان قرار می دهید، این نکته را به یاد داشته باشید که بقیه نیز به فضای راهرو و اطراف صندلی شما نیاز دارند. وسالی را که در طول سفر بارها استفاده می کنید در پاکت صندلی جلویتان و یا در زیر صندلی قرار دهید. فقط زمانیکه به میخواهید از دستشویی استفاده کنید و یا اینکه حتما باید قدم بزنید از جایتان بلند شوید. مدام و پشت سرهم سراغ چمدان وسایل خود نروید،اگر به چیزی نیاز دارید قبل از اینکه به سرلغ آن بروید به چیزهای دیگری که ممکن است در طول سفر به آن نیاز پیدا کنید فکر کنید. به این ترتیب لازم نیست چندبار وسایل را جابجا کنید.

7.زمان خروج از هواپیما رعایت حال دیگر مسافران را بکنید. از فشار و هل دادن مسافران برای زودتر پیاده شدت بپرهیزید.اجازه دهید کسانی که به درهای خروج نزدیکتر هستند زودتر پیاده شوند.زمانیکه نوبت شما شد ، به سرعت حرکت کنید تا کسانی که پرواز دوم دارند بتوانند به موقع بع پرواز خود برسند.

منبع : www.http://ticket365.info

 

 

برآمد باد صبح و بوی نوروز                  به کام دوستان و بخت پیروز

مبارک بادت این سال و همه سال          همایون بادت این روز و همه روز

مدیریت و پرسنل هتل پارس نیک ضمن عرض تبریک سال 1396 خورشیدی با آرزوی سالی خوب و پربرکت مقدم میهمانان و گردشگران نوروزی جزیره کیش را گرامی میدارد

امیدواریم با تلاش و کوشش همکاران فعال در گردشگری کیش اقامت خوشی را در جزیره کیش داشته باشید .

شنبه, 13 دی 1393 ساعت 12:15

بیستمین جشنواره تابستانی کیش

 
بیستمین جشنواره تابستانی کیش از ۱۵ تیر با شعار جشنواره کیش به وسعت ایران آغاز گردیده است

هر شب ویژه برنامه جشنواره تابستانی کیش از شبکه ۵ سیما بصورت زنده بر روی آنتن می رود و همزمان این برنامه بر روی ماهواره روسیه از شبکه IRAN TODAY پخش می شود و کلیه پتانسیل های گردشگری کیش از طریق این شبکه به سایر کشورها معرفی می شود.

هر روز جوایز غیر نقدی شامل لوازم خانگی و جوایز نقدی در قرعه کشی های تالار شهر به شهروندان وگردشگران اهدا می شود

به صورت هفتگی یکدستگاه خودرو و در پایان جشنواره نیز یک واحد آپارتمان به قید قرعه به شرکت کنندگان هدیه می شود که با مشارکت جامعه بازاریان کیش تامین شده است.

در طول جشنواره تابستانی کیش هر سه روز در یکی از اماکن گردشگری کیش از جمله پارک آبی، مجموعه تفریحی پارک دلفین و سافاری کیش برنامه های شاد و مفرح شامل جنگ های کودکان، کلیپ، شعر و موسیقی، مسابقه و نمایش اجرا می شود.

بر خلاف جشنواره های گذشته که جنگ های کودکان در تالار شهر اجرا می شد، امسال این جنگ ها بصورت چرخشی با برنامه های خاص و ویژه در بازارها و مراکز تجاری کیش اجرا می شود. برای نوجوانان نیز برنامه های متفاوت و شادی در نظر گرفته شده است.

در این جشنواره هم رالی خانوادگی از سراسر کشور به مقصد جزیره کیش انجام می شود. در این برنامه شرکت کنندگان با ثبت تصاویر بصورت عکس و فیلم از مناطق جذاب گردشگری از مبدا تا مقصد کیش، در قرعه کشی جوایز این جشنواره شرکت می کنند.

حضور عوامل برنامه های دور همی و خندوانه به عنوان دو برنامه پر مخاطب تلویزیون در اجرای جنگ های شبانه کیش
جوایز بیستمین جشنواره تابستانی کیش فقط مختص گردشگران و یا ساکنان کیش نیست و در تمام شهرها و استان ها، افراد می توانند در قرعه کشی جوایز جشنواره همام کیش شرکت کنند.دراین طرح به قید قرعه از بین افرادی که تراکنش های بانکی خود را با دستگاه های کارتخوان تجارت الکترونیک پارسیان انجام دهند و یا با دریافت کارت اعتباری همام از شعب بانک پارسیان از این کارت برای تراکنش های بانکی خود استفاده کنند، روزانه ۳۰ سفر رایگان به قید قرعه به این خریداران اهدا می شود
افرادیکه در طول جشنواره تابستانی کیش با کارت های اعتباری همام خرید های خود را انجام داده و سقف تراکنش های خود را افزایش دهند شانس بیشتری برای برنده شدن یک دستگاه آپارتمان در قرعه کشی های بیستمین جشنواره کیش دارند.

قرعه کشی لحظه ای در بازارها، برگزاری جشن های کودکان در بازارها، برگزاری جشنواره کودک با عنوان ماجراهای جیم جیم که به صورت برنامه کودک تلویزیونی با حضور کودکان گردشگر در کیش تولید شده و از شبکه های سراسری پخش می شود، اجرای برنامه تلویزیونی به همراه مسابقه برای شرکت کنندگان حاضر در برنامه و بینندگان سراسر کشور با اهداء جایزه های نفیس

 

 

 

 

 

جمعه, 19 اسفند 1390 ساعت 06:16

راهنمايي مسافران دريايي جزيره كيش

 

راهنمايي مسافران دريايي جزيره كيش

 

 

1- مبادي دريايي كيش:
مبادي دريايي كيش 3 بندر چارك، آفتاب و لنگه مي‌باشند كه سفرهاي دريايي به جزيره در تمام ايام سال از اين بنادر انجام مي‌گيرد. در حال حاضر از مبادي آفتاب و لنگه روزانه يك سفر و از بندر چارك روزانه 3 سفر رفت و برگشت در مسير بندر كيش انجام مي گيرد. در جدول ذيل فاصله بنادر و همچنين طول سفر دريايي در اين مسيرها با دو نوع شناور مسافري تندرو و شناور مخصوص حمل مسافر و خودرو ذكر شده است. مسافريني كه قصد دارند با خودرو شخصي خود به كيش سفر نمايند، اين امكان با شناورهاي مخصوص حمل مسافر و خودرو براحتي برايشان فراهم شده است.خودرو ذكر شده است. مسافريني كه قصد دارند با خودرو شخصي خود به كيش سفر نمايند، اين امكان با شناورهاي مخصوص حمل مسافر و خودرو براحتي برايشان فراهم شده است.

 بنادر مبداء

فاصله درياي تا بندر كيش

مدت زمان سفر دريايي به كيش(ساعت)٭

كيلومتر

شناور مسافري

شناور مخصوص

حمل مسافر و خودرو

آفتاب

18

30 دقيقه

1

چارک

32

1

2.5

لنگه

93

2.5

   4• 

٭ مدت زمان درج شده به صورت حدودي بوده و در صورت نامساعد بودن آب و هوا و وضعيت دريا، افزايش خواهد يافت.

شايان ذكر است در حال حاضر حمل خودرو از بندرلنگه به كيش فقط در ايام نوروز انجام مي شود.

2- مهمترين محورهاي مواصلاتي به مبادي دريايي كيش
مسافران و گردشگراني كه قصد دارند از طريق راه‌هاي زميني به كيش مسافرت نمايند بايستي از طريق راه‌هاي زميني منتهي به 3 بندر چارك، لنگه و آفتاب و پس از آن مسافرت دريايي به كيش اقدام نمايند. شناورهاي در نظر گرفته شده جهت حمل و نقل در اين مسيرها امكان حمل خودرو را نيز دارند. تنها راه زميني به بندر آفتاب از طريق بندر چارك مي‌باشد، لذا مسافريني كه قصد دارند سفر دريايي كوتاه‌تري از طريق بندر آفتاب به كيش داشته باشند بايستي ابتدا به بندر چارك سفر نمايند. شايان ذكر است سرويس هاي جهت تردد به بنادر ورودي كيش در مسيرهاي آفتاب به چارك، چارك به لنگه و بندرعباس (ميدان شهيد حقاني) به چارك و لنگه و بالعكس آماده ارائه خدمات به مسافرين محترم برقرار مي‌باشند. جهت دسترسي به محورهاي مواصلاتي اصلي ذكر شده در ذيل علاوه بر خطوط اتوبوس راني بين شهري، از برخي از شهرها سفر با قطار نيز انجام مي‌گيرد كه جهت كسب اطلاعات بيشتر با شماره‌هاي ذكر شده در بخش اطلاعات تماس‌ها، مي‌توانيد تماس حاصل نماييد. مهمترين محورهاي مواصلاتي به مبادي دريايي كيش و فواصل مربوطه مطابق نقشه و جدول ذيل مي‌باشد.

نام شهر

بندرلنگه

چارك

بندر آفتاب

شيراز

685

628

666

بندرعباس

205

291

329

بندرلنگه

-

75

113

چارك

75

-

38

3- شرايط و مقررات ورود و خروج خودرو شخصي به جزيره کيش
3-1- ورود خودرو
- جهت ورود خودرو به جزيره كيش بايستي اصل و كپي كارت خودرو،‌ برگ معاينه فني و گواهينامه راننده خودرو به دفاتر گمرك مستقر در مبادي ورودي (بنادر آفتاب، لنگه و چارك ) ارائه گردد.
- رانندگان محترم در نگهداري و حفظ برگه مجوز گمركي خروج خودرو از سرزمين اصلي (برگ كاپوتاژ) تا زمان پايان سفر،‌ دقت فرمايند.
- حمل خودرو از بندرلنگه به مقصد كيش در حال حاضر فقط در ايام نوروز انجام مي‌شود.
- رانندگان به منظور حمل دريايي خودرو از مبادي ورودي به كيش و بالعكس، بايستي حداقل 2 ساعت قبل از برنامه حركت شناور به بندر مربوطه مراجعه نمايند.
- با عنايت به محدوديت جايگاه عرضه سوخت در جزيره كيش بهتر است رانندگان در ايام نوروز در مبادي ورودي اقدام به سوختگيري كامل خودرو نمايند.
- خودروهاي توليد داخل كشور فاقد نمايندگي مجاز در جزيره كيش مي باشند لذا تأمين قطعات يدكي و يا انجام تعميرات مورد نياز خودروهاي مذكور در كيش امكان پذير نبوده و يا با محدوديت روبرو خواهد بود.
- شايان ذكر است حداكثر سرعت مجاز در جزيره 60 كيلومتر در ساعت مي‌باشد. سرعت غير مجاز اتومبيل‌ها توسط دوربين‌هايي كه در نقاط مختلف شهر نصب شده ثبت مي‌گردد. لذا رانندگان محترم دقت لازم را بعمل آورند تا ضمن تضمين سلامت و ايمني خود با مشكلات پرداخت جريمه روبرو نگردند.
توجه: مدت زمان تردد و ماندگاري خودروها بيش از سه روز مجاز نمي باشد.

3-2- خروج خودرو
رانندگان محترم جهت خروج خودرو خود از كيش 2 ساعت قبل از زمان مقرر حركت شناور، با همراه داشتن مدارك به درب شرقي بندرگاه (درب پايانه) به منظور انجام مراحل اداري ذيل مراجعه نمايند.
- تكميل فرم اظهارنامه گمركي: در اين مرحله ارائه كارت شناسايي خودرو از سوي مالك الزاميست.
- پرداخت عوارض ورودي و جرائم احتمالي رانندگي: مبلغ عوارض در پشت اعلاميه ورود موقت خودرو مشخص شده كه به همراه جرائم احتمالي رانندگي در بانك ملي جنب درب تجاري بندرگاه (درب شرقي) قابل پرداخت مي‌باشد.
- مراجعه به دفتر اجرائيات بندرگاه كيش جهت ممهور نمودن اعلاميه ورود موقت خودرو به مهر اجرائيات: در اين مرحله ارائه فيش پرداختي عوارض ورودي و همچنين ارائه فيش پرداختي جرائم احتمالي رانندگي الزامي است.
- ارائه برگه اعلاميه ورود موقت خودرو به انتظامات بندرگاه جنب درب شرقي به منظور سوار شدن به كشتي.
- ممهور نمودن فرم دو قسمتي كابوتاژ در دفتر گمرك جمهوري اسلامي ايران مستقر در مجاورت درب شرقي بندرگاه.
- به منظور تسريع در امور، رانندگان گرامي دقت داشته باشند انجام مراحل فوق‌الذكر تنها براي آن دسته از رانندگاني است كه بليط برگشت همان روز و ساعت مقرر را در دست داشته باشند. بنابراين از مراجعه حضوري به ادارات مذكور جهت انجام امور كاپوتاژ در ديگر تاريخ‌ها و ساعات جداً خودداري شود.
4- نكات ضروري در سفرهاي دريايي به كيش

- هنگام ورود به جزيره كيش از همراه داشتن مدارك شناسايي معتبر، از قبيل شناسنامه و كارت ملي اطمينان حاصل نماييد.
- مسافريني كه حيوان زنده به همراه دارند بايد شناسنامه و اسناد مربوط به دامپزشكي و قرنطينه‌اي آن را به همراه داشته، به مراجع ذيصلاح ارائه و موارد بهداشتي را رعايت فرمايند.
- هنگام سوار و پياده شدن از شناور، ضمن رعايت نوبت، از اطفال و سالمندان مواظبت گردد.
- در طول سفر دريايي ، از دويدن، راه رفتن بي مورد، خم شدن روي ريل كشتي، جداً خودداري نماييد.
- در صورتي كه احتمال مي‌دهيد كه دچار دريازدگي شويد پيش از سفر از قرص‌هاي ضد تهوع استفاده نماييد.
- در طول سفر از كودكان خود مراقبت به عمل آوريد تا از انجام اعمال كودكانه از قبيل مخفي شدن در محل هاي مختلف كشتي و دست زدن به تجهيزات آن جلوگيري نمايند.
- در حد امكان سعي نماييد از صندلي هاي تعبيه شده در كشتي استفاده نماييد و از پهن نمودن زير انداز در عرشه هاي كشتي جلوگيري نماييد.
- همراه داشتن هرگونه وسيله گازسوز (خوراك‌پزي) به داخل كشتي، منوط به هماهنگي و تحويل آن به سرملوان شناور مي‌باشد.
- مؤكداً توصيه مي‌شود، خانم‌هاي باردار پس از كسب مجوز از پزشك مربوطه و مشورت با كاپيتان كشتي (با توجه به شرايط جوي زمان سفر) سفر دريايي داشته باشند.
- مسافريني كه داراي بيماري هاي خاص از قبيل ناراحتي‌هاي قلبي وعروقي، صرع، آسم و... مي‌باشند قبل از سوار شدن، مسئولين شناور را از بيماري خود مطلع نمايند.
5- مقررات گمركي

5-1- مقررات کالاي همراه مسافرين در ورود به كيش
- همراه داشتن دوربين فيلمبرداري غيرحرفه‌اي، کامپيوتر شخصي (لپ‌تاپ) و تلفن همراه جزو لوازم شخصي مسافر بوده و نياز به ثبت گمرک ندارد.
- مسافرين به هنگام ورود به کيش چنانچه کالاهاي خارجي به همراه دارند که نياز به ثبت گمرک دارد (کالاهايي غير از لوازم شخصي) قبل از ترک سالن ورودي مراتب را به گمرک اطلاع دهند تا تمهيدات لازم جهت ثبت و تطبيق در برگشت معمول گردد.
5-2- مقررات کالاي همراه مسافرين در خروج از كيش
- با توجه به زمانبر بودن انجام تشريفات گمركي، لازم است مسافران مدت زمان لازم براي انجام اين تشريفات را در نظر گرفته تا بتوانند به موقع در بندرگاه حاضر شده و باعث جاماندن ايشان از شناور نگردد.
- مسافران هنگام خروج به سرزمين اصلي، علاوه بر اشياء شخصي مستعمل خود كه به شرط غير تجاري بودن از پرداخت حقوق و عوارض گمركي معاف است، مي‌توانند براي يكبار در سال، كالاي مجاز تا سقف 80 دلار (به‌ازاي هر نفر) به شرط غيرتجاري بودن را با معافيت از پرداخت عوارض گمركي خارج نمايند. همچنين مي‌توانند مازاد بر ارزش ذكر شده را با پرداخت حقوق و عوارض گمركي خارج نمايند.
تذكر: در صورتي كه بنا به تشخيص مأموران گمرك، جهت خروج كالا به سرزمين اصلي نياز به ثبت معافيت گمركي باشد، لازم است مسافران مشمول معافيت، با به‌همراه داشتن بليط و شناسنامه يا گذرنامه (براي مسافران خارجي)، جهت خريد کارت سبز گمركي معتبر اقدام نمايند. دفتر صدور كارت سبز در ترمينال مسافري بندرگاه واقع شده است. قيمت خريد كارت سبز 75هزار ريال مي‌باشد.
- مسافران لازم است هرگونه کالاي همراه خود را به گمرک اظهار نموده و از اختفاء يا جاسازي نمودن آن يا عبور کالا از مسيرهاي غيرگمرکي خودداري نمائيد. در غير اينصورت قاچاق تلقي و پيگرد قانوني دارد.
- خروج لوازم‌خانگي بزرگ از قبيل تلويزيون، يخچال، فريزر و همچنين داروي مازاد بر مصرف شخصي توسط مسافران ممنوع مي‌باشد.
- خروج مواد اوليه و قطعات و لوازم فني مورد استفاده در واحدهاي توليدي توسط مسافران ممنوع مي‌باشد.
6- معرفي گشت‌هاي تفريحي دريايي

در راستاي توسعه گردشگري دريايي و ايجاد موقعيتي مناسب جهت بهره‌مندي گردشگران از فضا و طبيعت بكر و مرجاني سواحل زيباي جزيره، گشت‌هاي تفريحي دريايي توسط كشتي‌هاي مسافري مجلل، همراه با برنامه پذيرايي و موسيقي در ساعت 23:00 هر شب از بندرگاه كيش برگزار مي‌گردد. شايان ذكر است مسافرين محترم جهت دريافت بليط گشت‌هاي تفريحي مي‌توانند از باجه هاي مستقر در بازارها، فرودگاه و بندرگاه كيش و برخي فرودگاه‌هاي مبداء اقدام نمايند.
جهت كسب اطلاعات بيشتر با شماره 4423349 (ترمينال مسافري بندرگاه) تماس حاصل فرماييد.
7- اسكله تفريحي كيش

اسكله تفريحي ساختگاه اصلي و جذاب جهت فعاليت شناورهاي تفريحي و توريستي در جزيره كيش مي‌باشد. اين اسكله با طول 437 متر در سواحل زيباي كيش علاوه بر ايجاد فضاي مناسب جهت پياده‌روي و استفاده از محيطي دلپذير، امكان استفاده از شناورهاي تفريحي را نيز فراهم نموده است. با استفاده از شناورهاي آكواريوم وكف شيشه‌اي مي‌توانيد از مناظر زيباي زير آب لذت ببريد. شناورهاي تندرو نيز براي گشت هاي ساحلي همه روزه در اسكله تفريحي كيش آماده ارائه خدمات به مسافرين محترم مي باشند. مسافرين گرامي اطلاعات و بليط مورد نظر را مي توانند از باجه هاي مخصوص در بازارها و فرودگاه كيش و برخي فرودگاه هاي مبداء دريافت نمايند.
جهت كسب اطلاعات بيشتر با شماره 4423349 (ترمينال مسافري بندرگاه) تماس حاصل فرماييد.
8- اطلاعات آماري در خصوص تعداد سفرهاي دريايي

آمارها نشان مي‌دهد كه ورود مسافران دريايي به كيش داراي روندي مثبت بوده و هرساله به تعداد مسافران دريايي افزوده شده است. به طور ميانگين در هر سال حدود 350هزار مسافر از طريق سفرهاي دريايي به كيش وارد مي شوند. همچنين گشت‌هاي تفريحي نيز با متوسط 1000 سفر در سال روند مثبتي را نشان مي‌دهد بندرگاه كيش با هماهنگي هايي كه در ايام نوروز با شركت هاي كشتيراني ايجاد مينمايد همه ساله با برقراري روزانه 50 سفر دريايي ورودي و 50 سفر خروجي به كيش از بنادر لنگه، چارك و آفتاب به كيش سعي در برآورد نيازهاي مسافرين محترم مي نمايد.

9- مزايا و ويژگي‌هاي بندر تجاري كيش

- برخورداري از امتيازات ويژه مناطق آزاد تجاري
- مديريت يكپارچه بندر و فرودگاه كيش توسط يك شركت و تسهيل استفاده از امكانات مشترك
- پايانه مسافربري مجهز به مساحت 4هزار متر مربع جهت تردد مسافرين به بنادر داخلي و خارجي و گشت‌هاي تفريحي دريايي
- زمينه مناسب براي جذب ترانشيپ از كشورهاي حاشيه خليج‌فارس
- پايين‌ بودن زمان انتظار كشتي به دليل ترافيك محدود بندر و سرعت بالاي عمليات تخليه و بارگيري
- اجراي الزامات امنيتي و ايمني مطابق با كنوانسيون‌هاي بين‌المللي
- وجود زمينه مستعد جهت فعاليت سرمايه‌گذاران بخش خصوصي در زمينة ارائه خدمات ارزش افزوده نظير واردات مواد اوليه، پردازش، مونتاژ، بسته‌بندي و صادرات مجدد صنايع سبك
- پشتيباني از سكوها و مناطق نفتي واقع در جزاير خارگ، لاوان، سيري و منطقه پارس‌جنوبي
شماره‌هاي تماس:

- ترمينال مسافري بندرگاه كيش: 4423349-0764
- اطلاعات ترمينال مسافري بندرگاه كيش: 4422300-0764
- دفتر مديريت بندرگاه: 4424960-0764
- دفاتر فروش بليط مسافري در كيش:
 مسير چارك:09347695496 -09347698212 -07644424415
مسير بندر لنگه:   09347698212-4424415 -0764
مسيربندرآفتاب:  09347685958
- دفتر فروش بليط مسافري در بندرلنگه: 2220252-0762
- دفتر فروش بليط مسافري در چارك:  09372773335 - 09372774007 
- ترمينال مسافري بندرلنگه : 2243192 -0762
- ترمينال مسافري بندرآفتاب : 9319301/ 9319305/9319300-0764
- ترمينال مسافري بندر چارك:20544-076442

- شركت قطارهاي رجا : تماس از تهران 139، تماس از شهرستان 55132317-021
آدرس اينترنتي و شماره‌هاي تماس
آدرس سايت شركت سرمايه گذاري و توسعه كيش: www.kishidc.com
شماره تلفن شركت سرمايه گذاري و توسعه كيش: 3-07644423152
گمرك سازمان منطقه آزاد: 4422264-0764
مجتمع انبارهاي بندرگاه: 4422279-0764

Image title

 

 

 

 

 

 • شركت سرمايه گذاري و توسعه كيش 07644421380
 • كميته حمل و نقل هوايي و دريايي 07644423482
 • فرودگاه بين‌المللي كيش 0764444300
 • بندر و كشتيراني كيش 07644424960-07644424961
 • اطلاعات فرودگاه كيش 07644443300-07644443200-07644442567
 • اطلاعات بندرگاه كيش 07644422300
 • بندر آفتاب كيش(شركت كشتيراني كيش 07644225061-07644225040
 • كيش ـ بندر آفتاب(شركت كشتيراني آفتاب 07649319307-07644422863
 • چارك كيش(گيتا گشت) 09177622002-09177627039
 • چارك كيش( پورتاج) 09171987662
 • بندر لنگه ـ كيش(شركت كشتيراني والفجر 07622220252
 • كيش ـ بندر لنگه(شركت كشتيراني كيش 07644424415-

 

 

منبع : http://tourism.kish.ir/fa/view/rahnamaye-daryaei/print

 

گالری تصاویر

تماس با ما

 تلفن :

4 - 141 20 444 076

6 - 125 24 444 076

فکس مستقیم :

127 24 4444 076

آدرس : جزیره کیش ، میدان امیر کبیر ، هتل پارس نیک

کد پستی : 3369 175 794

شما اینجا هستید: صفحه نخستSuper User
Scroll to Top