فواید مسافرت

 

خسته اید، صبح ها به سختی از رختخواب بیرون می آیید

و اشـتـیــاقتان را برای کار، سرگرمی و زندگی اجتماعی از

دسـت داده اید. می تـوانیـد از مــرخصی های مسافرتیتان

اسـتفاده کنید ولی خرج و مخارج بالاست و فکر نمی کنید

که پول کم شما ارزش سفر رفتن را داشته باشد.

با وجـود درآمــد نــاچــیز و برنامه کاری فشرده ای که دارید،

خیلی دشوار است که کار را کنار بگذارید و بـرنـامـه بــریزید

کـــه به مسافرت بروید. ولی بیرون رفتن، حتی برای مدتی

کوتاه هم که شده، برای سلامتی شما بسیار مفید است

واقعاً به نفعتان نیست که سفر رفتن را نادیده بگیرید.

از سفرتان بهترین استفاده را ببرید!

اگر پیشنهاد یک سفر کاری به شما شده است، قبول کنید چون باعث می شود تجربیاتتان بیشتر شده و موقعیت شغلیتان هم بهتر گردد. به علاوه موجب می شود که محیط کارتان هم، هر چند به طور موقت، تغییر کند.

اگر می خواهید به سفری تفریحی بروید، دقت کنید که چه همراهی برای خود انتخاب می کنید. اگر از نامزد غرغرو یا رفیق بی پولتان خسته شده اید، ممکن است این سفر به تجربه ای پر استرس تبدیل شود که همه ی منفعت هایی که می تواست برایتان داشته باشد را از بین ببرد.

گاهی اوقات مجبورید به تنهایی سفر کنید. این باعث می شود که افراد جدیدی را ملاقات نموده و ارتباطات جدیدی با دیگران ایجاد کنید، ضمن اینکه به شما این آزادی را می دهد که هر چه دوست دارید انتخاب کنید. البته نوع سفری که انتخاب می کنید خیلی مهم است. سعی کنید که کاملاً مطابق میلتان باشد. اگر عاشق گردش کردن و بازدید از جاهای دیدنی هستید یا از استراحت کردن تمام روز کنار دریا لذت می برید راهی شهر شوید.

از طرف دیگر، اگر می خواهید در حال خوردن نوشیدنی کمی هم آفتاب بگیرید، این بهترین انتخاب ممکن خواهد بود.

مسافرت، چه کاری چه تفریحی، می تواند فواید بسیاری هم برای جسم و هم فکر شما داشته باشد. در زیر به بعضی از فواید سفر برای سلامتی شما اشاره می کنیم.

۱- فشار و استرستان کم تر خواهد شد

سفر به شما این امکان را می دهد که کمی استراحت نموده و فشارهای روحی را از خودتان دور کنید. سفر خستگی شما را از بین می برد. حتی اگر سفری کاری باشد و شما مجبور باشید که ساعت های متمادی در کنفرانس هایی شرکت کنید، در عوض با کشور یا شهر جدیدی آشنا خواهید شد. ممکن است مسافرت اضطراب و استرس هم داشته باشد، به خصوص اگر سفر شما همراه با گردش و بازدید از جاهای دیدنی باشد و یا شما نیاز به آشنایی با زبان های مختلف داشته باشید و یا مقصدتان شهری شلوغ باشد. اما استرس سفر یک استرس مثبت است و مثل اضطراب شما از کار زیاد یا زندگی روزمره نیست. کاهش فشار و استرس روحی همیشه به سلامتی شما کمک خواهد کرد.

۲- تنوعی به زندگیتان خواهید داد

طبق جمله ای که می گوید: “هر تغییر و تنوعی به اندازه استراحت خوب است.”، مسافرت از هر نوعی که باشد باعث می شود که شما، هر چند به مدتی کوتاه، از زندگی عادی خود دور شده و همین مسئله به تنهایی انرژی زیادی به شما می دهد. اینکه بخواهید برنامه روزانه خود را کمی تغییر دهید، می تواند به عنوان نوعی درمان برای شما محسوب شود و این کار از کسل و خسته شدن فکر و جسم شما جلوگیری می کند.

۳- از هوای آزاد بهره خواهید برد

در طی سفر شما بیشتر بیرون از ساختمان و در هوای آزاد خواهید بود تا اینکه طبق معمول داخل چهاردیواری اتاقتان در اداره حبس شوید. اینطوری می توانید بیشتر از هوای تازه و سالم لذت ببرید.  اگر برای گردش به کوهستان یا برای استراحت به کنار دریا بروید،  نسبت به روزهای عادی عمیق تر تنفس خواهید کرد و اکسیژن بیشتری به بدنتان وارد خواهد شد. همچنین می توانید از آفتاب گرفتن هم استفاده ی زیادی  ببرید، به شرط اینکه احتیاط های لازم برای جلوگیری از آفتاب سوختگی را فراموش نکنید.

 4- فعالیت جسمی بیشتری خواهید داشت

سفر با یکسری فعالیت بدنی اضافی همراه خواهد بود. ممکن است شما در برنامه سفرتان شنا در دریا یا گردش و بازدید از مکان های دیدنی یا والیبال ساحلی را گنجانده باشید، ولی حتی اگر هم بخواهید تمام روز را به استراحت بپردازید باز هم از ماندن در خانه بهتر است و بیشتر پیاده روی خواهید کرد و در کل نسبت به برنامه عادی همیشگیتان فعالیت جسمی بسیار بیشتری خواهید داشت.

۵- از غذا خوردن لذت خواهید برد

حتی اگر به سفری دریایی بروید یا پیوسته در استراحتگاهی اقامت کنید، خیلی کم تر از زمانی که در منزل خود هستید از غذاهای آماده استفاده خواهید کرد. غذا خوردن در رستوران قطعاً خیلی بهتر از غذاهایی است که به سرعت آماده می شوند و با مایکروفر پخته می شوند. احتمالاً در طی سفر غذاهای فرنگی را در خارج از کشور امتحان خواهید کرد. دیگر نگران وعده های غذایی و میزان کالری مصرفیتان نیستید و به راحتی از مزه کردن غذاهای خوشمزه مختلف لذت خواهید برد.

۶- رفتارهایتان را اصلاح خواهید کرد

برنامه ریزی هم قسمتی از تفریحاتتان است.  زمانی که سفری در پیش دارید، یکنواختی و کار سخت از ساعت ۹ تا ۵ و همیشه منتظر وقت استراحت بودن به نظر قابل تحمل تر می شود و باعث می گردد که بهتر با مشکلات کاری کنار بیایید. سفر کردن دید و احساس تازه ای نسبت به فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف به شما داده و به شما کمک می کند که از زندگی بیشتر لذت ببرید. بنا به مقصدی که انتخاب می کنید، سفر حتی باعث می شود دید تازه ای نسبت به شهر خودتان هم پیدا کنید.

۷- اشخاص مختلفی را ملاقات خواهید کرد

سفر کمک می کند تا افراد مختلفی را از سرتاسر جهان ملاقات کنید. اجتماعی بودن و معاشرت کردن نوعی درمان به حساب می آید و همچنین باعث می شود که با فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف آشنا شوید.

۸- خاطره ای به یاد ماندنی خواهید داشت

اگر تواناییش را دارید که به هر کجا که دوست دارید سفر نمایید، این کار را بکنید چون ممکن است بعدها پشیمان شوید. پس اگر همیشه آرزو داشتید که به استرالیا سفر کنید، الان وقتش است.

۹- با همسرتان ارتباط جدیدی برقرار خواهید کرد

سفر به شما این امکان را هم می دهد که بدون فکر کردن به وظایف و مسئولیت های خانه زمان بیشتری را با همسرتان بگذرانید و کمی به گذشته برگردید. مطمئناً گذراندن اوقاتی خوش کنار همسرتان در سفر خیلی بهتر از دعوا کردن سر نوبت شستشوی ظروف است.

چمدان هایتان را ببندید!

سفر کردن یکی از فعالیت هایی است که نباید نادیده گرفته شود. اگر زیاد به مسافرت می روید، سعی کنید بیشتر روی فواید آن مطالعه کنید چون اینگونه از سفرتان بیشتر لذت خواهید برد.

از فرصت هایی که برای مسافرت برایتان پیش می آید نهایت استفاده را برده و از تاثیری که بر جسم و روحتان دارد استقبال کنید. سفر می تواند خیلی برای سلامتیتان مفید باشد، پس چمدان هایتان را ببندید و راهی شوید. سفر خوش!

منبع : http://www.mardoman.net/

 

Super User

 با افزایش روزافزون کاربرد اینترنت در دنیای امروز نیاز به داشتن یک وب سایت برای اکثر مراکز تجاری و یا اشخاص جهت معرفی بیشتر و بهتر فعالیت ها و توانایی ها بیش از پیش احساس میشود.

سیستم های مدیریت محتوادر گذشته نه چندان دور بروزرسانی و اعمال تغییرات در سایت نیازمند به دانش HTML , CSS , Java , PHP , ASP و یا سایر زبان های برنامه نویسی وب بود و یا مالکین وب سایت هایی که از چنین توانایی هایی بی بهره بودند بایستی بابت هر تغییر کوچک با پرداخت هزینه های گوناگون به افراد متخصص جهت بروزرسانی سایت خود اقدام میکردند. اما منطقی نبود که به عنوان مثال صاحب یک شرکت و یا فروشگاه اینترنتی برای بروزرسانی سایت خود با صرف زمان طولانی اقدام به یادگیری این زبان ها نماید. بدین ترتیب سیستم های مدیریت محتوا یا CMS ها شکل گرفتند.

شما با استفاده از سیستم مدیریت محتوا میتوانید به راحتی و بدون هیچگونه پیش نیاز خاصی ، پس از یک جلسه آموزشی یک ساعته نسبت به بروزرسانی و اعمال تغییرات در سایت خود اقدام نمایید. سایت شما میتواند یک سایت شخصی ، گالری ، سایت خبری ، سایت فروشگاهی ، تالار گفتگو ، سایت آموزشی ، تجاری و یا ... باشد.

سیستم مدیریت محتوا شما را قادر می‌سازد در هر سطحی از دانش كامپیوتری باشید برای خود یا دیگران تولید سایت نمایید.

علاوه بر سادگی كار با آن، سایت تولید شده داری قابلیت های پیچیده و حرفه ا‌ی بیشماری است كه به سرعت آماده بهره‌برداری می‌شوند. به طور مثال یك سایت تولید شده با سیستم مدیریت محتوا آرمان در زمان یك روز، حداقل سه تا چهار ماه وقت یك فرد حرفه ا‌ی را خواهد گرفت. پیاده‌ سازی قابلیت هایی چون مدیریت كاربران، امنیت، مدیریت محتوا، ردیابی فعالیت كاربران، جستجو، چند پوسته‌ ای و چند زبانه بودن سایر امكانات موجود در سیستم مدیریت محتوا برای یك فرد یا افراد حرفه ا‌ی برنامه‌نویس نیز بسیار مشكل است.

گالری تصاویر

تماس با ما

 تلفن :

4 - 141 20 444 076

6 - 125 24 444 076

فکس مستقیم :

127 24 4444 076

آدرس : جزیره کیش ، میدان امیر کبیر ، هتل پارس نیک

کد پستی : 3369 175 794

شما اینجا هستید: صفحه نخست
Scroll to Top