آداب سفر با هواپیما

 

وقتی با هواپیما سفر میکنید، گاهی اوقات ممکن در کنار کسی بنشنید که او را نمیشناسید، گاهی ممکن است آنقدر بهم نزدیک باشید که آرنجتان  بهم بخورد. در مسیرهای طولانی تر ممکن است این نزدیک بودن مدتبیشتری طول بکشد. برای اینکه تا حد ممکن برای خودتان و دیگران راحت شود و برای جلوگیری از بروز افکار و رفتار بد، از آداب و مقررات نشستن در هواپیما پیروی کنید.

1.زمانیکه برای پیدا کردن صندلیتان در راهرو قدم میزنید،کیف خود را جلوتان و نزدیک به زمین حمل کنید.اگر آنرا بالا و کنار خود بپیرید مسلما به دست ها، بازوها و شانه ها  مسافران که روی صندلی نشسته اند برخورد می کند. اگر ساکتان چرخدار است میتوانید آنرا به دنبال خود بکشید.

2.از فضای بالای ردیف صندلیتان برای قراردادن وسایلتان استفاده کنید.هرگز وسایلتان را جلو هواپیما قرار ندهید مگر اینکه خودتان هم در همان ردیف نشسته باشید.وسایل خود را به دلیل اینکه زودتر از هواپیا پیاده شوید در قفسه جل هواپیما قرار ندهید ، این کار در واقع موجب می شود شخص دیگری برای اینکه وسایلش را بردارد باید منتطر بماند تا هواپیما خالی شود. گرفتن فضای لوازم دیگر مسافران گستاخی و دور از ادب است و ممکن است بخاطر جستجوی برای جای وسایل پیاده شدن از هواپیما را به تاخیر بیندازد .

3.صندلی خود را حداقل تا زمانیکه به شما گفته نشده در حالت عادی قرار دهید.به محض اینکه روی صندلی مینشنید آنرا در حالت راحتی و خوابیده قرار ندهید. وقتی میخواهید صندلی خود را خم کنید اینکار را به آرامی انجام دهید. چراکه ممکن است در مسافر صندلی عقب در حال برداشتن چیزی از کیف روی پایش باشد و به این ترتیب شما به سرش ضربه وارد کرده اید، ممکن است در حال برداشتن نوشیدنی از سینی باشد،و با انجام سریع اینکار به وی صدمه بزنید.به خاطر داشته باشید که در هنگام صرف غذا و یا سرو نوشیدنی صندلی را در حالت معمولی قرار دهید و در صورت امکان  تا زمان اتمام صرف غذا و سرو نوشیدنی و تمیز کردن منتظر بمانید .

4.از گرفتن پشت صندلی جلویتان اجتناب کنید. گرفتن پشت صندلی جلو در راهرو ردیف خود ممکن است برای شخصی که روی صندلی نشسته ناخوشایند و نا مطلوب باشد. سعی کنید مانند خدمه پرواز تعادل خود را در هنگام راه رفتن در راهرو با گرفتن محفطه های چمدان بالای صندلی ها حفظ کنید نه با گرفتن پشت صندلی ها.

5.به حقوق و حریم اشخاص احترام بگذارید. هرچند ممکن است شما آدم خوش برخورد و اجتماعی باشید ولی اگر شخص کناریتان تمایلی به ایجاد ارتباط ندارد به خواسته اش احترام بگذارید. اگر روزنامه یا کتاب میخوانید مواقب باشید که آرنجتان را کجا قرار داده اید. بطور خلاصه مراقب باشید حقوق دیگران همانطور که دوست دارید حقوق خودتان رعایت شود،محترم است.

6.راهرو را شلوغ نکنید. همیشه زمانیکه وسایل را در قفسه بالای سرتان قرار می دهید، این نکته را به یاد داشته باشید که بقیه نیز به فضای راهرو و اطراف صندلی شما نیاز دارند. وسالی را که در طول سفر بارها استفاده می کنید در پاکت صندلی جلویتان و یا در زیر صندلی قرار دهید. فقط زمانیکه به میخواهید از دستشویی استفاده کنید و یا اینکه حتما باید قدم بزنید از جایتان بلند شوید. مدام و پشت سرهم سراغ چمدان وسایل خود نروید،اگر به چیزی نیاز دارید قبل از اینکه به سرلغ آن بروید به چیزهای دیگری که ممکن است در طول سفر به آن نیاز پیدا کنید فکر کنید. به این ترتیب لازم نیست چندبار وسایل را جابجا کنید.

7.زمان خروج از هواپیما رعایت حال دیگر مسافران را بکنید. از فشار و هل دادن مسافران برای زودتر پیاده شدت بپرهیزید.اجازه دهید کسانی که به درهای خروج نزدیکتر هستند زودتر پیاده شوند.زمانیکه نوبت شما شد ، به سرعت حرکت کنید تا کسانی که پرواز دوم دارند بتوانند به موقع بع پرواز خود برسند.

منبع : www.http://ticket365.info

 

Super User

 با افزایش روزافزون کاربرد اینترنت در دنیای امروز نیاز به داشتن یک وب سایت برای اکثر مراکز تجاری و یا اشخاص جهت معرفی بیشتر و بهتر فعالیت ها و توانایی ها بیش از پیش احساس میشود.

سیستم های مدیریت محتوادر گذشته نه چندان دور بروزرسانی و اعمال تغییرات در سایت نیازمند به دانش HTML , CSS , Java , PHP , ASP و یا سایر زبان های برنامه نویسی وب بود و یا مالکین وب سایت هایی که از چنین توانایی هایی بی بهره بودند بایستی بابت هر تغییر کوچک با پرداخت هزینه های گوناگون به افراد متخصص جهت بروزرسانی سایت خود اقدام میکردند. اما منطقی نبود که به عنوان مثال صاحب یک شرکت و یا فروشگاه اینترنتی برای بروزرسانی سایت خود با صرف زمان طولانی اقدام به یادگیری این زبان ها نماید. بدین ترتیب سیستم های مدیریت محتوا یا CMS ها شکل گرفتند.

شما با استفاده از سیستم مدیریت محتوا میتوانید به راحتی و بدون هیچگونه پیش نیاز خاصی ، پس از یک جلسه آموزشی یک ساعته نسبت به بروزرسانی و اعمال تغییرات در سایت خود اقدام نمایید. سایت شما میتواند یک سایت شخصی ، گالری ، سایت خبری ، سایت فروشگاهی ، تالار گفتگو ، سایت آموزشی ، تجاری و یا ... باشد.

سیستم مدیریت محتوا شما را قادر می‌سازد در هر سطحی از دانش كامپیوتری باشید برای خود یا دیگران تولید سایت نمایید.

علاوه بر سادگی كار با آن، سایت تولید شده داری قابلیت های پیچیده و حرفه ا‌ی بیشماری است كه به سرعت آماده بهره‌برداری می‌شوند. به طور مثال یك سایت تولید شده با سیستم مدیریت محتوا آرمان در زمان یك روز، حداقل سه تا چهار ماه وقت یك فرد حرفه ا‌ی را خواهد گرفت. پیاده‌ سازی قابلیت هایی چون مدیریت كاربران، امنیت، مدیریت محتوا، ردیابی فعالیت كاربران، جستجو، چند پوسته‌ ای و چند زبانه بودن سایر امكانات موجود در سیستم مدیریت محتوا برای یك فرد یا افراد حرفه ا‌ی برنامه‌نویس نیز بسیار مشكل است.

گالری تصاویر

تماس با ما

 تلفن :

4 - 141 20 444 076

6 - 125 24 444 076

فکس مستقیم :

127 24 4444 076

آدرس : جزیره کیش ، میدان امیر کبیر ، هتل پارس نیک

کد پستی : 3369 175 794

شما اینجا هستید: صفحه نخست
Scroll to Top